DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

9 lutego w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który zainicjowany został przez Komisję Europejską.
Głównym celem tego Dnia jest zwrócenie uwagi na rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów internetowych przez dzieci i młodzież. Choć Internet daje dużo możliwości i dostarcza wielu ciekawych treści, to niestety często właśnie ci najmłodsi narażeni są na różne zagrożenia, których zazwyczaj nie są świadomi.
W tym dniu uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu on-line "Cyberświadomi, cyberbezpieczni" Dzień Bezpiecznego Internetu organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji i Szkoły Klastra Technologicznego INFOTECH.
Tematy omawiane w trakcie wydarzenia dotyczyły:
● Siecioholizm ....o uzależnieniu czyli po czym poznam, że dzieje się coś złego - psycholog Robert Ćwikowski Ośrodek Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży ETAP.
● Klikam z głową #keep​ CTRL – Piotr Miałchowski – straszy specjalista w Wydziale Spraw Konsumenckich, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Delegatura w Białymstoku.
● Fakty i mity cyberbezpieczeństwa czyli co naprawdę grozi nam w sieci – dr inż. Andrzej Chmielewski Wydział Informatyki PB, ekspert w dziedzinie biometrii i cyberbezpieczeństwa.
● Nieletni wobec prawa czyli o odpowiedzialność prawnej dzieci i młodzieży - nadkom. Joanna Rzepniewska specjalista Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku.
● Hejt wśród młodzieży z perspektywy psychologa policyjnego - mł. asp. Łukasz Moniczewski – psycholog, Sekcja Psychologów KWP w Białymstoku.